OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI Niedziela Zwykła 17 lipca 2022 r.

• W czwartek – święto Bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, kapłana.
  • W piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny.
  • W sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej o godz.17.30
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  3. W piątek 22 lipca, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  4. Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców przypada 25 lipca. Jednakże już w przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Meszy Św. nastąpi błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów mechanicznych oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy i życzliwości wśród prowadzących pojazdy mechaniczne.
  5. Msze św. w ciągu tygodnia są sprawowane o godzinie 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św.  młodych o godz. 19.15.
  6. W okresie wakacji kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  7. Jedną z form rekolekcji pełnych refleksji i modlitwy, może być piesza pielgrzymka z Bielska-Białej na Jasną Górę. Odbywa się ona w dniach 6-11 sierpnia. Tradycyjnie zapraszamy do grupy 5 salwatoriańskiej. Zapisy do 29 lipca na stronie pielgrzymki pielgrzymka.bielsko.pl.
  8. Z radością informujemy, że dwie nasze parafianki należące do Dziecięcej Grupy Misyjnej Jordanki; Julia Ryba i Milena Kłoda zdobyły pierwsze i drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie jordanowskim junior. Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom.
  9. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  10. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Łucja Szeliga, Adam Pułka, Krzysztof Bożek. Zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Módlmy się…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego

tygodnia  życzymy błogosławieństwa Bożego

oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.