V Niedziela Zwykła Ogłoszenia parafialne 7 luty 2016

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające okres Wielkiego Postu, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Szczegółowy plan adoracji:

Niedziela, 7 luty

• po Mszy św. o godz.12.30   ul. Olszówka i przyległe
  • od godz. 15.00                 ul. Bystrzańska i przyległe
  • od godz. 16.30                 Akcja Katolicka
  • od godz. 17.00                 Żywy Różaniec.

Poniedziałek, 8 luty

Godz. 7.30 – 9.00                         Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści

Godz. 16.00                     ul. Argentyna i przyległe, ul. Pocztowa i przyległe

Godz. 17.00                    ul. Olszówka i przyległe, ul. Pokoju i przyległe

Wtorek, 9 luty

Godz. 7.30 – 9.00             Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści

Godz. 16.00                     ul. Olszówka i przyległe

Godz. 17.00                    młodzież, ministranci

1. W środę rozpoczynamy w całym Kościele okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30  i 18.00. Przypominamy, że wŚrodę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
  2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej  o godz. 17.15, na którą zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Odprawiając pobożnie Drogę Krzyżową wierni mogą zyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda, Droga Krzyżowa będzie odprawiana na zewnątrz.
  3. Od niedzieli do soboty włącznie trwa Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
  5. We wtorek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie tych wszystkich, którzy zaoferowali pomoc w zorganizowaniu noclegów na Światowy Dzień Młodzieży.
  6. Młodzież studiującą i pracującą serdecznie zapraszamy na spotkanie do salki pod kościołem na godz. 19.30.
  7. W czwartek, z okazji Dnia Chorych, Msza św. dla wszystkich chorych z naszych parafii zostanie odprawiona o godz. 15.00.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” pięciu osobom z naszej parafii, którzy rozebrali betlejemską stajenkę.
  9. W prasę katolicką można zaopatrzyć się tradycyjnie  w zakrystii.
  10. W przyszłą sobotę 13 lutego Krucjata Różańcowa zaprasza na XXIV pokutny marsza różańcowy w intencji naszej Ojczyzny. Wymarsz z kościoła NSPJ w B-B. o godz. 15.00.
  11. W tym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Elżbietę Annę Krajewską – Siudę i śp.Jerzego Flisiuk. Ich dusze polecajmy Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafinom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata