Ogłoszenia parafialne XXIII Niedzielę Zwykłą 4 września 2016 r.

1. Zapraszamy na uroczystość błogosławionego Melchiora Grodzieckiego do kościoła św. Marii Magdaleny do Cieszyna na godz. 15.00.

2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

3. W tygodniu liturgicznym wspominamy:

• w środę – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego;

• w czwartek – Święto Narodzenia NMP – święto patronalne zgromadzenia Salwatorianów. Waszej modlitwie polecamy Salwatorianów na całym świecie a szczególnie kleryków i braci, którzy w tym dniu złożą śluby zakonne;

• W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00.

4. Członkowie Żywego Różańca zapraszają 17 września na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd 17.09.2016 o godz. 7.00 z ul. Startowej. Koszt: 20 zł, dzieci 15 zł. Zapisy w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego kościoła. Do puszek będzie można złożyć ofiary dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi.

6. Po Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci będą otrzymywały obrazki z tematem Ewangelii.

7. Zapraszamy gimnazjalistów, licealistów, studiujących i pracujących na adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem Wystartuj z Bogiem. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej to jest o 18:30.

8. Od października rozpoczynamy dodatkową Mszę Świętą Młodych, jako pokłosie Światowych Dni Młodzieży. Będziemy ją sprawować w każdą niedzielę o 19:15. Zapraszamy do udziału.

9. Gimnazjalistów, licealistów i studentów zapraszamy na salwatoriańskie czuwanie do Trzebini. Odbędzie się ono w sobotę 24.09, koszt wyjazdu 35 zł – zapisy w zakrystii lub u ks. Pawła.

10. Od dziś można pobierać deklarację do bierzmowania. Wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do tego sakramentu, mogą pobrać deklaracje przy wyjściu z kościoła, a następnie po wypełnieniu przynieść je do zakrystii. Minimalny wiek kandydatów to trzecia klasa gimnazjum. Kurs rozpocznie się w październiku i potrwa do czerwca.

11. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej”.

12. Przypominamy że tegoroczna Biesiada Parafialna odbędzie się za tydzień 11 września. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wszystkie przynoszone fanty. Ciasto można przynosić w niedzielę do dolnego kościoła do godz.12.00 potem na stadion Rekordu.

13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Luszczak. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…;

14. Z okazji przeżywanego Roku Miłosierdzia Bożego Parafia p.w.Wniebowzięcia NMP w Bystrej Śląskiej organizuje pielgrzymkę autokarową do Rzymu w dniach od 30 września do 9 października.Zapisy w Bystrej Sl,szczegóły w gablocie.

Wszystkim Parafianom i Gościom

życzymy wielu łask Bożych

i opieki Matki Bożej Królowej Świata.