Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 1 maja 2016

1.Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie  o godz.18:30.

1. W tygodniu liturgicznym przeżywamy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, bp i Doktora Kościoła;
  • we wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski. Tego dnia Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym;
  • w środę – wspomnienie św. Floriana męczennika, patrona strażaków. W niedzielę w ich intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 12.30. Przez cała niedzielę strażacy będą kwestować na zakup nowego sztandaru;
  • w piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  1. W czwartek przypada I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania i za powołanych do służby Bożej.
  2. W piątek – I piątek miesiąca, oddajemy cześć NSPJ. Tego dnia objazd chorych, których odwiedza ks. Tadeusz, od godz. 8.00.
  3. W związku z trzęsieniem ziemi w Ekwadorze papież Franciszek nakazał zbiórkę dla ofiar. Zbiórkę do puszek przeprowadzimy we wtorek 3 maja.
  4. Również w piątek Msza św. szkolna o godz. 16.30. poprzedzona spowiedzią św. od godz. 16.00.
  5. W I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia objazd chorych od godz. 8.00, których odwiedzają ks. Piotr i ks. Sebastian.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone na Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zebrano 5100 zł.
  7. Osoby, które myślały kiedyś o misjach, bądź są zainteresowane pomocą misjom zapraszamy na spotkanie z księżmi z naszego Wolontariatu Misyjnego Salvator, który rok rocznie wysyła kilkadziesiąt misjonarzy świeckich na wyjazdy krótkoterminowe (miesiąc, trzy miesiące) lub długoterminowe (pół roku, 1 rok). Spotkanie w czwartek o 19:30.
  8. Na prośbę ks. bp. Romana w czasie egzaminów maturalnych w naszym kościele będzie zapalona specjalna świeca symbolizująca modlitewną pamięć za młodzież maturalną. W intencji maturzystów w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. 3 maja o godz. 19.00.
  9. W sobotę, 7 maja o godz. 10.00 w katedrze św. Mikołaja odbędą się święcenia diakonatu. Kandydatów do święceń polecajmy modlitewnej pamięci.
  10. 8 maja o godz.14 zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz HOSPICJUM ŚW. KAMILA w Bielsku – Białej do kościoła Salwatorianów przy ul. NMP Królowej Polski.
  11. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej”.
  12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandra Bączka i śp. Emilię Grajcarek. Ich duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim Parafianom życzymy,

by Boża Opatrzność i św. Florian ustrzegł nas od wszelkich nieszczęść losowych,