Ogłoszenia parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 8 maja 2016 r.

1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wierzymy, że istnieje inny świat, ku któremu wszyscy podążamy, nasza ojczyzna jest bowiem w niebie.
  2. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo Majowe na godzinę 18:30.
  3. W tym tygodniu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski;
  • w sobotę – święto św. Macieja Apostoła;
  • w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  1. Dziękujemy za ofiary złożone na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Zebrano do puszek 1070 zł.
  2. Spotkanie dla rodziców osób przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek 9 maja po Mszy św. wieczornej. Natomiast próba przed bierzmowaniem odbędzie się we wtorek 10 maja r5ównież po Mszy św. wieczornej.
  3. Wszystkie zespoły śpiewacze i solistów, Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej zaprasza na Festiwal Piosenki Religijnej „Pokochaj miłość”. Więcej informacji na stronie parafialnej i w gablocie.
  4. Parafia Opatrzności Bożej zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego (14 maja). Potrwa ono do północy.
  5. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które odbędą się każdego 13 dnia miesiąca. Pierwsze już w najbliższy piątek. Rozpoczęcie o godz. 18:30 drogą krzyżową, po niej Msza Święta i czuwanie do godz. 21:00. O przygotowanie czuwanie prosimy bardzo serdecznie Akcję Katolicką.
  6. W czwartek 12 maja zapraszamy Radę Parafialną i Ofiarodawców Drogi Światła na ważne spotkanie w kościele po Mszy św. wieczornej.
  7. Za miesiąc, 9 czerwca, w naszej parafii będziemy przeżywać peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego. Następnie obraz odwiedzi nasze mieszkania. Prosimy o nabywanie modlitewnika, który będzie nam pomocny w dobrym przeżyciu tych wydarzeń. Cena modlitewnika 4 zł.
  8. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” . W numerze można przeczytać między innymi o tym, jak Fatimska Pani zagościła w mikuszowickiej parafii oraz artykuł „Miłość to, czy zakochanie? – nie tylko dla młodych”. Serdecznie zachęcamy do lektury.
  9. Za tydzień (od Wigilii Zesłania Ducha Świętego) rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do małżeństwa o nazwie TAK NA SERIO. Zapraszamy małżonków, narzeczonych, studentów i licealistów oraz wszystkich, którzy chcą modlić się za powołanych do stanu małżeńskiego. Szczególnie polecamy dwa wykłady pierwszy o kobiecie i mężczyźnie a drugi o tym „Jak przetrwać kryzys małżeński”. Szczegóły na plakatach oraz w sieci.
  10. Na cmentarzu parafialnym znaleziono portfel. Więcej informacji w zakrystii.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności sp. Lidię Gałęziowską. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszego kościoła

życzymy szczególnej opieki Maryi, którą czcimy w miesiącu maju