Ogłoszenia parafialne Przemienienie Pańskie 06 sierpnia 2017

1. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
    • we wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana;
    • w środę – wspomnienie św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein);
    • w piątek – wspomnienie św. Klary.
  2. Dziś wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Naszą pamięcią modlitewną ogarniajmy wszystkich pątników.
  3. W dniu dzisiejszym na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się liturgiczny obrzęd wprowadzenia ks. Wiesława Ogórka SDS w posługę proboszcza,  naszej parafii w Cygańskim Lesie.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa w środę o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej; w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18 do 19.00. Spowiedź pół godziny przed Mszą św.
  5. W przyszłą niedzielę, 13 sierpnia odbędzie się nabożeństwo Fatimskie. O 18.30 Nieszpory; 19.00 Msza św. a po niej procesja; adoracja do godz.21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim.
  6. Tegoroczna Biesiada Parafialna odbędzie się w sobotę 9 września przy naszym parafialnym kościele.
  7. X nocne czuwanie diecezji bielsko – żywieckiej w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze odbędzie w nocy z 18 na 19 sierpnia. Szczegóły w gablocie.
  8. Redakcja gazetki parafialnej „Głos Królowej” organizuje 2 września br. pielgrzymkę „Śladami Wizerunków Maryjnych” w Truskolasach, Piekarach Śląskich i Pszowie. Szczegóły pielgrzymki w bieżącej gazetce oraz na plakatach. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Bogdana. Koszt 50 zł. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
  9. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła oraz kwartalnika „Salwator”, a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  10. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Beatę Olma. Jej duszę polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom i tym, którzy wypoczywają na terenie naszej parafii

życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata i błogosławieństwa  Bożego

oraz wytrwałości  w  postanowieniach abstynenckich.