Ogłoszenia parafialne IX Niedziela zwykła 29 maj 2016 r.

1. Po raz dziewiąty przeżywamy Święto Dziękczynienia pod hasłem : „Chrzest darem miłosierdzia”. Do puszek można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
  2. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18:30.

3.W tygodniu liturgicznym wspominamy

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Sarkandra, patrona diecezji;

– we wtorek – święto Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny;

– w środę – św. Justyna, męczennika – wspomnienie św. Barnaby Apostoła;

– w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

– w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.

Objazd chorych w piątek (3.06) od godz. 8.00, których odwiedza ks. Tadeusz i w sobotę (4.06), od godz.8.00, których odwiedzają ks. Piotr i ks. Sebastian.

1. W I Czwartek Miesiąca modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne oraz za kapłanów.

W I Piątek Miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, natomiast w I Sobotę Miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia po Mszy św. nabożeństwo do Niepolanego Serca Maryi.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała i uczestniczyli w procesji Eucharystycznej: Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, Panom Kościelnym, Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikuszowicach Śl, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim przygotowującym ołtarze.
  2. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymkę do Skoczowa. Szczegóły w gablocie.
  3. Rekolekcje przed poświęceniem Drogi Światła i peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego odbędą się w niedzielę, poniedziałek i we wtorek. Szczegóły w gablocie.
  4. Niedzielna składka będzie przeznaczona dla rekolekcjonisty.
  5. W niedzielę, 5 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 pod przewodnictwem ks. bp. Ordynariusza, po której nastąpi poświęcenie Drogi Światła.
  6. Koło Żywego Różańca Świętego zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa. Wyjazd 18 czerwca (sobota) o godz. 7:00 z ul. Startowej. Zapisy w zakrystii.
  7. Informacja dla osób niepełnosprawnych, które mają problemy ze wsparciem od strony Urzędów jest umieszczona w gablocie.
  8. W prasę katolicką można zaopatrzyć się w zakrystii a przy drzwiach wyjściowych z Kościoła w kolejny numer parafialnej gazetki „Głos Królowej” oraz w modlitewnik do Bożego Miłosierdzia.

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa

i opieki Matki Bożej Królowej Świata.