OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2017

XXXIII Niedziela Zwykła  19 listopada 2017

• W poniedziałek– wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
  • We wtorek – wspomnienie Ofiarowania N M P.
  • W środę – wspomnienie św. Cecylii
  • w piątek – wspomnienie Świętych męczenników, Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  • W przyszłą niedzielę, 26 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy do kościoła na Różaniec z wypominkami o godz. 17.30

W tym tygodniu modlimy się za zmarłych:

– w niedzielę (dzisiaj), w poniedziałek, we wtorek i w środę kolejno z różnych ulic

– w czwartek, w piątek , w sobotę i w niedzielę (przyszłą), ponownie kolejno z ul. Bystrzańskiej.

1. W dzisiejszą niedzielę Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku Białej przeprowadza przed kościołem zbiórkę na Katolicki Dom Opieki – Józefów.
  2. Dzisiaj o godz. 16.30 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 zapraszają na program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. W programie przewidziane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
  3. W czwartek 23 listopada br. o godz. 19.00 na plebanii. odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy ś. O godz. 11.00 nastąpi liturgiczny obrzęd przyjęcia kandydatów i ministrantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Natomiast o godz. 19.15 wzbogacimy się o nowych Lektorów. W tym dniu o godz. 17.00 rodziców, dziadków i rodzeństwo ministrantów zapraszamy na wspólną agape do dolnego kościoła .
  5. Rada Osiedla Mikuszowice Śląskie zaprasza na przedświąteczne zajęcia z rękodzieła, pierwsze spotkanie odbędzie się w środę 22 listopada o godzinie 11 w Domu Kultury przy ul Olszówka 20. Zajęcia są bezpłatne.
  6. Filmowy Ruch Ewangelizacyjny zaprasza na film pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Projekcja odbędzie się w sobotę 25 listopada o godz. 19.00 w kościele ks. Pallotynów.
  7. Dom Kultury w Olszówce zaprasza 22 XI (w środę) o godz. 18.30 na przedstawienie CENNY OKAZ w wykonaniu Teatru Seniora z DK w Olszówce. Wstęp wolny.
  8. Została odnowiona i pozłocona monstrancja ze Starego Kościoła, która przez wiele lat nie była używana. Możemy ją zobaczyć przed ołtarzem. Koszt odnowienia to 3800 zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zapłaceniu za wykonaną renowacje. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się obok monstrancji. Bóg Zapłać! W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.30 monstrancja zostanie na nowo poświecona.
  • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  1. Przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r. w cenie 6 zł.
  2. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
  3. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli; Aniela Bojanowska, Kazimierz Golenia i Jerzy Piwko, oraz w wieku 63 lat nasz współbrat, salwatorianin, proboszcz z parafii pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie ks. Piotr Mazurek. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczny odpoczynek…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.