OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII Niedziela Zwykła 15 listopada 2020 r.

• We wtorek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • W środę – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  • W piątek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  • W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

OGŁOSZENIA

1. Przez cały miesiąc listopad zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30.
  2. Przypominamy iż decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy uzyskać przez 8 dowolnie wybranych dni w miesiącu listopadzie odpust zupełny za zmarłych.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W środę, 18 listopada, przypada dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W sobotę 21 listopada o godz. 14.00 zapraszamy na Mszę św. trydencką oraz modlitwę różańcową za Ojczyznę (trzy części Różańca Św.),
  6. 22 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Do tej uroczystości pragniemy się przygotować poprzez tygodniową modlitwę po wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 dokonamy aktu zawierzenia siebie, naszych rodzin, całej naszej  Parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Dla tych którzy z powodu epidemii pozostają w domach tekst Aktu zawierzenia będzie umieszczony w przyszłym numerze gazetki parafialnej „Głos Królowej”. Jest to też uroczystość patronalna Akcji Katolickiej. Wszystkich członków parafialnego Oddziału Akcji katolickiej powierzamy waszej modlitwie.
  7. W przyszłą niedzielę, o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą.
  8. Przy wyjściu z kościoła od dzisiejszej niedzieli można nabyć świece wigilijne.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
  10. Zachęcamy do nabycia kwartalnika „Salwtor” oraz Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok.
  11. Informujemy iż naszą stronę internetową dopadł wirus. Nie jesteśmy w stanie jej aktualizować, dlatego wszystkie bieżące informacje (ogłoszenia, intencje) pojawiać się będą na naszym profilu facebookowym. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu!
  12. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
  13. Do wieczności z nasze wspólnoty parafialnej odeszli: Śp. Teresa Pitas–Król, Jadwiga Frydel i Waldemar Zawadzki. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.