OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI Niedziela Zwykła 30 października 2021 r.

• w poniedziałek – uroczystość Wszystkich Świętych.
  • we wtorek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • w czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

1. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Misyjnego, gościmy przedstawiciela Salwatoriańskiego Referatu Misyjnego ks. Marcina Dębkowskiego SDS, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na misje.
  2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 18.00. Msza św. o godz. 12.30 zostanie odprawiona na naszym cmentarzu, po której odbędą się tradycyjne modlitwy za zmarłych z procesją. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.15.
  3. 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 7;00; 00 dla Szkoły Podstawowej nr 25 oraz o godz. 15.00  (na cmentarzu parafialnym) i o godz. 18.00
  4. Od 1-8 listopada możemy uzyskać za zmarłych odpust zupełny pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i dowolnej modlitwy za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  5. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wypominkami o godzinę 17.30

W tym tygodniu w sposób szczególny polecamy zmarłych z ulic:

W poniedziałek z ul. Argentyny i Czołgistów

We wtorek, środę i czwartek  z ul. Bystrzańskiej

W piątek z ul. Derkaczy, Dzięciołów i Grotowej

W sobotę z ul. Grzybowej, Jabłecznej i Jaskółczej

W przyszłą niedzielę z ul. Jaworowej, Kalinowej oraz zmarłych członków Koła Żywego Różańca.

Od 1 do 8 listopada codziennie będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych poleconych w wypominkach.

1. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie dla mężczyzn.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi św.  od godz. 17.00.
  4. Odwiedzimy chorych w piątek od godz. 8.00 – ks. Wiesław, w sobotę od godz. 8.00 ks. Marek i ks. Piotr
  5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  6. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00.
  7. W sobotę 6 listopada o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie dla młodzieży która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania w listopadzie.
  8. Spotkanie Koła Żywego Różańca odbędzie się w dniu 7-go listopada o godz. 16.30.
  9. W przyszłą niedzielę uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 przedstawią krótki patriotyczny montaż słowno-muzyczny. Po Mszy będą kwestować na Stacjonarne Hospicjum Jana Pawła II w ramach szkolnego wolontariatu.
  10. Zapraszamy na wyjazd do teatru w Cieszynie na sztukę Zofii Kossak Szczuckiej „Gość Oczekiwany” w niedzielę 21 listopada br. Koszt biletu i przejazdu 45 zł. Lista zapisów w zakrystii.
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  12. W zakrystii jest do nabycia salwatoriański kalendarz misyjny na 2022 r.
  13. Do wieczności odeszła śp. Anna Brinkman. Zmarłą polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata