OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14 października 2018 r.

• W poniedziałek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • We wtorek, 16 października św. Jadwigi Śląskiej.
  • W środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek, 18 października – święto Św. Łukasza, ewangelisty
  • W sobotę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.

1. Dzisiaj w naszej parafii kończymy „Misje Święte”. Dziękuję bardzo serdecznie ks. Albertowi Poloczkowi i ks. Stanisławowi Pajorowi, salwatorianom z Wrocławia, za głoszenie nauk misyjnych w minionym tygodniu. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli w Misjach Świętych udział. Za wszelkie dobro, które spłynęło na naszą parafię „Bogu Niech będą Dzięki”.
  2. Od dzisiaj, ponownie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.15
  3. 15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w tym dniu o zmarłych dzieciach, ale również o rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Szanujmy i starajmy się zrozumieć ich cierpienie, a także chciejmy okazać duchową, modlitewną bliskość w przeżywaniu ogromnej tragedii jaką przeżywają, bez względu na to, na którym etapie życia i z jakiego powodu ich dziecko odeszło.
    Wyrazem naszej bliskości z nimi powinna być modlitwa. Dlatego zachęcamy w poniedziałek m.in. do ofiarowania różańca w intencji rodzin doświadczonych utratą dziecka.
  4. W sobotę 20 października w naszej parafii w godz. od 9.00 – 13.00 odbędzie się rejonowe spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
  6. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2019 r. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.
  7. 19 października w piątek zostanie podstawiony kontener na makulaturę.
  8. W przyszłą niedzielę przed naszym kościołem zbierane będą ofiary do skarbon na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  9. 22 października po nabożeństwie różańcowym zapraszamy na modlitwę do Św. Rity, po której nastąpi Msza Święta z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Kazimierę Paraniewską. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.