OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII Niedziela Zwykła 10 października 2021 r.

• w środę – wspomnienie BŁ Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej.

1. Po raz 21, obchodzimy Dzień Papieski. Zbierane ofiary do skarbon przeznaczone są na fundusz stypendialny.
  2. Dziecięca Grupa Misyjna JORDANKI zaprasza do stoiska domowych wypieków. Po każdej Mszy świętej można nabyć słodkości, wspierając tym samym salwatoriańskie placówki misyjne.
  3. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30
  4. W poniedziałek we wspólnotach Salwatorianów i Salwatorianek przeżywamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Zbawiciela.
  5. W środę 13 października zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja fatimska, różaniec  i zakończenie Apelem jasnogórskim.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  7. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy chłopców do służenia podczas liturgii.
  8. Na zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje wyjście do kina na projekcję nowego filmu „Fatima”. Seans odbędzie się 14 października w czwartek, o godz. 17.40, w kinie Cinema City w Centrum Handlowy Gemini. Dojazd we własnym zakresie, koszt biletu 12 złotych, płatne przy zapisach, które trwają do środy 13 października. Film z polskimi napisami. Serdecznie zapraszamy.
  9. 22 października na Mszy św. wieczornej wprowadzone zostaną do naszego kościoła Relikwie Świętej Rity. Przygotowując się do tej uroczystości od 13 października przed Mszą św. wieczorną odmawiana będzie Nowenna do świętej Rity. Serdecznie zapraszamy
  10. W gablocie wywieszony jest plakat dotyczący obchodów w dniu 16 października Dnia Dziecka Utraconego w parafii św. Jozefa.
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Guadelupe – Meksyk w terminie od 29.01- 7.02.2022 r. Szczegóły w gablocie parafialnej oraz zakrystii.
  12. Parafia NMP Królowej Polski organizuje wyjazd na narty do Włoch. Na lodowiec w Maso Corto w drugim tygodniu ferii tj. od 19-26.02.2022r. Dla chętnych, szczegółowe informacje

w zakrystii.

1. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
  2. W zakrystii, można zamawiać intencje na 2022 r.
  3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  4. W zakrystii jest do nabycia salwatoriański kalendarz misyjny na 2022 r.
  5. Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Zenon Kret. Zmarłego  polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata