OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII Niedziela Zwykła 3 października 2021 r.

• w poniedziałek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  • we wtorek – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
  • w czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej.

1. W miesiącu październiku na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30
  2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej na plebanii.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca.
  6. W czwartek, 7 października o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Marka Sawickiego SDS. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata.
  7. Zbiórka dla ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy chłopców do służenia podczas liturgii.
  8. Dziecięca Grupa Misyjna JORDANKI zaprasza w najbliższą niedzielę na kiermasz domowych wypieków. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć słodkości, wspierając tym samym salwatoriańskie placówki misyjne.
  9. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Zbierane będą do puszek ofiary na fundusz stypendialny.
  10. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania formularze dla kandydatów do bierzmowania, którzy chcieliby rozpocząć przygotowania do sakramentu w tym roku szkolnym. Wypełnione formularze prosimy zostawić w skrzynce pocztowej na drzwiach naszej plebanii do 10 października.
  11. Państwu Jolancie i Krzysztofowi Ganczarek,  dziękujemy  za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. Rity. W naszej parafii znajdują się ponadto relikwie św. Siostry Faustyny, św. Franciszka, św. Jóżefa  Do tej pory przechowywane w zakrystii. Pragniemy jednak aby były umieszczone w relikwiarium znajdującym się w kaplicy MB Nieustającej Pomocy.  Jeżeli ktoś chciałby mieć udział w tym dziele to prosimy o kontakt z ks. proboszczem.
  12. Ochotnicza Straż Pożarna Mikuszowice Śląskie zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych naszej parafii o wsparcie w budżecie obywatelskim ich jednostki. Serdecznie dziękują za każdy głos. Strażacy będą stali przed kościołem i można u nich zagłosować.
  13. W zakrystii, można zamawiać intencje na 2022 r.
  14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Jerzy Jończy, Katarzyna Ożgo, Urszula Szałkiewicz, Barbara Janica. Zmarłych  polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata