OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI Niedziela Zwykła 27 września 2020 r.

• W poniedziałek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika.
  • We wtorek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • W środę – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • W czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  • W piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
OGŁOSZENIA
  1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy w intencji Małżeństw i Rodzin. Podczas każdej Mszy św. dokonujemy  Aktu Zawierzenia Rodzin Matce Bożej.
  2. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w poniedziałek 28 września po wieczornej Mszy św. w kościele.
  3. Po raz trzynasty organizowana jest na ulicach świata Koronka do Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich 28 września o godz. 15.00 pod Krzyż Misyjny przed kościołem, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  4. We wtorek, 29 września imieniny obchodzi ks. Rafał Wagner. Księdzu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Królowej Świata. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w jego intencji we wtorek o godz. 18.00.
  5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00
  7. W czwartek rozpoczyna się październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  9. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  10. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek.
  11. W I sobotę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  12. Kandydaci do bierzmowania proszeni są o zabranie zgłoszeń umieszczonych na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione prosimy przynieść do zakrystii lub na plebanię do 4 października br. Szczególnie zapraszamy uczniów klas ósmych oraz tych dorosłych, którzy z różnych powodów nie przystąpili jeszcze do sakramentu bierzmowania.
  13. Spotkania grupy adoracyjno – biblijnej odbywają się we wtorki o godz.19.00 w salce pod kościołem.
  14. Dziękujemy za złożone ofiary na radio „Anioł Beskidów”, zebrano kwotę 1178 zł.
  15. Dziękuję Paniom za umycie stacji „Drogi Światła”.
  16. We wtorek 29 września, w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini nasz współbrat ks. Karol Kulczycki otrzyma święcenia biskupie. Prosimy o modlitwę w jego intencji.
  17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
  18. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Dochód przeznaczony jest na Misje.
  19. Dzisiaj Ania Olma, z Salwatoriańskiego Duszpasterstwa BAGNO, która wyjeżdża na misję do Hondurasu pragnie zaprosić was do towarzyszenia w misji i wsparcia modlitewnego i finansowego.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.