OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła 17 października 2021 r.

• w poniedziałek – święto Św. Łukasza, ewangelisty.
  • W środę – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera, patrona diecezji.
  • w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  • W sobotę – wspomnienie dowolne Św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godzinę 17.30
  2. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się w dolnym kościele spotkanie dla mężczyzn.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  4. Serdecznie zapraszamy w piątek 22 października o godz. 18.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Na tej Mszy św. zostaną wprowadzone do naszego kościoła Relikwie św. Rity. Z tej okazji gościć będziemy siostry Augustianki z Krakowa, które dadzą świadectwo kultu św. Rity w ich klasztorze. Przygotowując się do tej uroczystości przed Mszą św. wieczorną odmawiana jest Nowenna do świętej Rity. W tym dniu będzie można  nabyć olejek i książeczkę z codziennymi modlitwami do Św. Rity.
  5. W przyszłą niedzielę, członkowie Salwatorianskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego i Stacjonarnego Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Bielsku- Białej będą po Mszach św. rozprowadzać cegiełki i zbierać ofiary na działanie hospicjum. Na Mszach św. kazania wygłosi ks. Piotr Schora-kapelan hospicjum
  6. W Dzień Papieski na fundusz stypendialny zebraliśmy kwotę 2175 zł. Bóg Zapłać.
  7. Dziecięca grupa misyjna „Jordanki” dziękuje za ofiarność. Za słodkości na misje zebrano kwotę 1685 zł. Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Guadelupe – Meksyk w terminie od 29.01- 7.02.2022 r. Szczegóły w gablocie parafialnej oraz zakrystii.
  9. Parafia NMP Królowej Polski organizuje wyjazd na narty do Włoch. Na lodowiec w Maso Corto w drugim tygodniu ferii tj. od 19-26.02.2022r. Dla chętnych, szczegółowe informacje w zakrystii.
  10. Wypominki na miesiąc listopad można składać w zakrystii wypisane czytelnie i z podaniem ulic.
  11. W zakrystii, można zamawiać intencje na 2022 r
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  13. W zakrystii jest do nabycia salwatoriański kalendarz misyjny na 2022 r.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata