OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela Zwykła 12 września 2021 r.

• w poniedziałek – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  • we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  • w środę – wspomnienie NMP Bolesnej.
  • w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
  • w sobotę – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, natomiast po Mszach św. przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
  3. Dzisiejsza niedziela jest dniem Beatyfikacji Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Cieszymy się nowymi błogosławionymi.
  4. W poniedziałek, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja fatimska i różaniec fatimski, Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  5. We wtorek w święto Podwyższenia Krzyża Świętego na Trzech Lipkach o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców miasta Bielska-Białej.
  6. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  8. W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców.
  9. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej –odbędzie się w sobotę, 18 września 2021
  10. W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. imieninową Pana Stanisława, naszego kościelnego. Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych i polecamy waszym modlitwom
  11. W przyszłą niedzielę, 19 września obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do skarbon wspieramy diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  12. W niedzielę 19 września, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 podczas której do modlitwy parafian dołączą harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Wieczorna Msza Św. będzie zwieńczeniem świętowanego przez nich w tym dniu uroczystego otwarcia nowej siedziby bielskich hufców ZHR – Domu Harcerskiego, który mieści się na terenie naszej parafii przy ul. Bystrzańskiej.
  13. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 20 września na plebani.
  14. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 20 września o godz. 18.30 w dolnym kościele
  15. Spotkania grupy adoracyjno-biblijnej odbywają się w drugie i czwarte wtorki miesiąca o godz. 19.00, natomiast spotkania mężczyzn w pierwsze i trzecie wtorki miesiąca o godz. 19.00 w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy!
  16. Informujemy iż udzielenie sakrament bierzmowania dla młodzieży, która ukończyła przygotowanie w minionym roku szkolnym odbędzie się 24 listopada. Szafarzem sakramentu będzie ks. bp Piotr Greger.
  17. W zakrystii, można zamawiać intencje na 2022 r.
  18. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata