OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 5 września 2021 r.

• We wtorek – wspomnienie Św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.
  • W środę – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

1. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby diecezji
  2. Klub Inteligencji  Katolickiej w  Bielsku-Białej w  dzisiejszą niedzielę przeprowadza  przed kościołem zbiórkę na  Katolicki  Dom Opieki  „Józefów”.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które będziemy obchodzić w środę, to święto patronalne zgromadzenia Salwatorianów. Waszej modlitwie polecamy Salwatorianów na całym świecie a szczególnie kleryków i braci, którzy w tym dniu złożą śluby zakonne.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 – 18.00
  6. Zbiórka Ministrantów i lektorów odbędzie się w sobotę, 11 września o godz. 10.00 w dolnym kościele. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich, którzy byli ministrantami i lektorami oraz tych, którzy pragną służyć przy ołtarzu. Opiekunem Służby Liturgicznej jest ks. Rafał Wagner SDS
  7. 12 września w Warszawie odbędzie się Uroczystość Beatyfikacji Sług Bożych Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez wspólną modlitwę, po wieczornej Mszy św. w dniach poprzedzających beatyfikację.
  8. Niedziela 5 września br. ogłoszona została „Dniem Solidarności z Afgańczykami”.
    W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o zaprzestanie działań zbrojnych i stabilizację sytuacji politycznej w Afganistanie. Natomiast w Niedzielę 12 września 2021 r., decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza, we wszystkich parafiach diecezji zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.
  9. W przyszła niedzielę rozpoczynamy coroczny Tydzień Wychowania.
  10. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  11. Od dzisiaj można zamawiać intencje na 2022 r.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  13. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Zygmunt Pyc, Marta Staszek oraz Zofia Suchta. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.