OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela Zwykła 10 września 2017

• W środę – wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła.
  • W czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny
  • W sobotę – wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

1. W środę 13 września, zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 17.30 , Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.00 Msza św. Po Mszy św. procesja wokół kościoła i adoracja prowadzona przez młodzież. Nabożeństwo Fatimskie zakończymy Apelem Jasnogórskim. o godz. 20.00.
  1. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  2. W dalszym ciągu można pobierać deklaracje do bierzmowania i po wypełnieniu ich  przynieść do zakrystii do 24 września. Informację tę polecamy szczególnie dorosłym. Minimalny wiek kandydatów to trzecia klasa gimnazjum.
  3. Spotkania Młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym odbywają się w piątki, natomiast studentów i pracujących w czwartki. Start o 18.00 Mszą św.
  4. W poniedziałek zostanie zabrany z placu kościelnego kontener na makulaturę.
  5. W dniu 16 września odbędzie się, organizowana przez Żywy Różaniec, pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Na pielgrzymkę można jeszcze zapisać się w zakrystii.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie „Biesiady parafialnej”, jak również tym wszystkim, którzy wzięli w niej udział. Dochód z „Biesiady” przeznaczony jest na potrzeby kościoła.
  7. Od 10-16 września przezywać będziemy tegoroczny Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
  8. W przyszłą niedzielę, 17 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek przeznaczone na  Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
  9. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się we wtorek 12 września o godz. 19.00  na plebanii.
  10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła, u ministrantów można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  11. W zakrystii lub przed kościołem można nabyć Salwatoriański Kalendarz Misyjny na 2018 r.. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na misje.
  12. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.
.