OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI Niedziela Zwykła 27 sierpnia 2017

• W poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła..
  • we wtorek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
  • w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy 23 sierpnia adorowali przed Najświętszym sakramentem, wypraszając

potrzebne łaski dla naszej parafii i diecezji.

1. Zapraszamy na nabożeństwa: w środę o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18 do 19.00.

1. Od piątku 1 września zmienia się porządek nabożeństw w naszym kościele. Msze św. w tygodniu będą o godz.6.30, 7.00 i 18.00. W niedzielę Msza św. popołudniowa o godz. 18.00 oraz o godz. 19.15 Msza św. prowadzona przez młodych.
  2. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w I piątek miesiąca na godz. 16.00 na spowiedź i Mszę św. szkolną o godz.16.30.
  3. Objazd chorych w piątek od godz.8.00 – ks. Wiesław; w sobotę od godz. 8.00 – ks. Piotr i ks. Janusz.
  4. 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji wszystkich ofiar wojny oraz tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Prośmy o pokój dla całego świata.
  5. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, wieczorna Msza św. za Dobrodziejów naszego kościoła żywych i zmarłych.
  6. Od 1 – 11 września na placu kościelnym podstawiony będzie kontener na makulaturę.
  7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na X pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Diecezji Bielsko Żywieckiej, która odbędzie się w sobotę 16 września br.. Zapisy w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę 2 września  „Śladami Wizerunków Maryjnych” w Piekarach Śląskich, Pszowie i Turze Śl. Zapisy w zakrystii oraz u ks. Bogdana.

1. Tegoroczna „Biesiada parafialna” odbędzie się 9 września na terenie przykościelnym. Podczas Biesiady odbędzie się I parafialny turniej tenisa stołowego. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii. Zachęcamy do udziału. Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze ogórki kiszone lub małosolne. Każda chętna gospodyni może przynieść słoik ogórków własnej roboty. Jury podczas „Biesiady” po przeprowadzeniu degustacji wybierze zwycięzcę. Po czym zostaną poddane degustacji. W dalszym ciągu prosimy o przynoszenie fantów, za już złożone serdecznie dziękujemy. Prosimy o zadeklarowanie upieczenia ciast. Przy Państwa udziale i naszej wspólnej pracy nasza „Biesiada” może stać się wspaniałą rodzinno-sąsiedzką imprezą. Zadbajmy o siebie.
  2. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W zakrystii: dostępny jest nowy nr „Gościa Niedzielnego” „ Niedzieli”, Źródła, u ministrantów można nabyć kolejny nr gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  3. Prosimy o sprawdzenie poprawności brzmienia intencji wywieszonych na najbliższy tydzień.
  4. Dziękujemy za złożone ofiary na kościół.
  5. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Beatę Von Bargen i Zygmunta Pokludę. Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata

Ks. Wiesław Ogórek SDS