OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia 2020 r.

• W poniedziałek – święto Św. Jacka, prezbitera
  • W czwartek– wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

OGŁOSZENIA

1. W dzisiejszą niedzielę odbywa się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.
  2. Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W okresie wakacji w niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15.
  3. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  6. W sobotę, 22 sierpnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  7. W przyszłą Niedzielę 23 sierpnia przeżywać będziemy odpust parafialny. Uroczystą sumę o godz. 12.30 odprawi ks. Dariusz Babula SDS – proboszcz parafii w Bystrej Śląskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. naszych parafian, młodzież, ministrantów, dzieci. Zachęcamy do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Okazja do spowiedzi św. przed uroczystością odpustową będzie w sobotę od godz. 17.00-18.00.
  8. W tym roku nie organizujemy Biesiady parafialnej. Jednak w przyszłą niedzielę 23 sierpnia o godz. 17.00 pragniemy zaprosić wszystkich parafian i gości na uroczysty koncert odpustowy w wykonaniu skrzypka Piotra Sadowskiego wraz z orkiestrą im. Telemana.
  9. 23 sierpnia nasza parafia ma wyznaczoną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu zapraszamy na Adorację od godz. 15.00 do 16.30
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli” oraz nasza gazetka parafialna.
  11. Zachęcamy do nabycia Salwatoriańskiego Kalendarza misyjnego na 2021 rok. Ofiara dobrowolna. Dochód przeznaczony jest na Misje.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim będącym na wakacjach, życzymy błogosławieństwa Bożego opieki Matki Bożej Królowej Świata.