OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII Niedziela Zwykła 29 lipca 2018 r.

• We wtorek- wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • W środę – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W sobotę – wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

1. W minioną środę obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców, z tej racji dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów. Wszystkich, którzy chcieliby poświęcić swoje pojazdy, prosimy o zatrzymanie się przy wyjeździe z placu kościelnego. Kierowcom życzymy, bezpiecznej jazdy.
  2. W okresie wakacji Msze św. w tygodniu są sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę nie ma Mszy św. Młodych o godz. 19.15. Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku po Mszy Św. wieczornej. Spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz od godz. 17.30.
  6. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.0 ks. Piotr i ks. Janusz.
  7. W I sobotę miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  8. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową.
  9. Dziękujemy za złożoną makulaturę.  Ponownie kontener zostanie podstawiony 24 sierpnia.
  10. Dziecięce koło misyjne „Jordanki” serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę ubrań dla dzieci w Zambii. Zebraliśmy 7 kartonów ubrań. W związku z tym w przyszłą niedzielę “Jordanki” po każdej Mszy św. zapraszają na słodkie, domowe wypieki. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów wysyłki ubrań do Afryki.
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  12. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Anastazja Piechota. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

A dzieciom i młodzieży bezpiecznych wakacji.