OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 r.

• w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  • W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała. Szczególnie tym, którzy przygotowali ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym na dzwonkach, Pani katechetce, strażakom, ministrantom i lektorom, Panu organiście Panom Kościelnym, Policji za zabezpieczenie trasy procesji. Wszystkim biorącym udział w procesji, którzy w ten sposób pokazali swoje przywiązanie do  Wszystkim składam serdeczne- Bóg Zapłać!
  2. Do czwartku zapraszamy, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30. A do końca czerwca na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
  3. W poniedziałek 24 czerwca o godz. 18.00, serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową ks. Jana Stramy. Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 29 czerwca, przezywamy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze.
  6. Na Mszę św. imieninową ks. Piotra Schory i ks. Pawła Radziejewskiego serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 12.30. Solenizantów polecamy waszym modlitwom..
  7. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna Młodych o godz. 19.15 zostaje zawieszona na czas wakacji.
  8. W okresie wakacji Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki wyłącznie po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  9. Zapraszamy na Tradycyjną Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę, która wyruszy 6 sierpnia z Bazyliki w Hałcnowie. Zakończenie 11 sierpnia na Jasnej Górze. Zapisy do 31 lipca na stronie pielgrzymki pielgrzymka.bielsko.pl oraz w zakrystii kościoła.
  10. Diecezja Bielsko Żywiecka organizuje jednodniową pielgrzymkę do Koszyc, miejsca męczeńskiej śmierci św. Melchiora Grodzieckiego, dnia 12 października br. Koszt wyjazdu 110 zł, zapisy w zakrystii.
  11. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową. Za już złożone fanty składamy serdeczne Bóg Zapłać!
  12. Rozpoczęliśmy remont Plebanii.. Kancelaria parafialna mieści się w dolnym kościele.
  13. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.
  14. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Józefa Pawełek i Mariusz Mazurek. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz uczniom i nauczycielom rozpoczynającym wakacje  życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.