OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 r.

• W środę – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
OGŁOSZENIA
  1. Do końca czerwca zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30
  2. W poniedziałek 22 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  3. Na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców w środę o godz. 16.00. Spowiedź od godz. 15.30
  4. Na Mszę św. imieninową ks. Jana Stramy, serdecznie zapraszamy w środę 24 czerwca o godz. 18.00, Księdza solenizanta polecamy waszym modlitwom.
  5. Sakrament bierzmowania w naszej parafii zostanie udzielony przez ks. bp. ordynariusza Romana Pindla, w czwartek 25 czerwca o godz. 16.00. Z racji sanitarnych będą mogli w nim uczestniczyć tylko kandydaci do sakramentu ich rodzice i świadkowie. Pozostałych zachęcamy do transmisji online na parafialnym YouTubie. Kandydaci zobowiązani są do uczestnictwa w przygotowaniach w poniedziałek i wtorek od 17.00 spowiedź, o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, o 18.00 Eucharystia i po niej próba.
  6. W środę i czwartek w godzinach popołudniowych będą sprawowane Msze św, dlatego Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo w tym tygodniu odbędzie się tylko w piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  7. W sobotę na Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się uroczystość przystąpienia do I Komunii św. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami.
  8. W niedzielę 28 czerwca o godzinie 15.30 odprawiona zostanie w naszym kościele parafialnym Msza Św. Trydencka, oprawę muzyczna zapewnia schola z Kęt.
  9. Od przyszłej niedzieli Msza św. niedzielna Młodych o godz. 19.15 zostaje zawieszona na czas wakacji.
  10. RMS zaprasza młodzież na 27 Salwatoriańskie Forum Młodych, które w tym roku – a racji bezpieczeństwa – będzie w formie online w terminie 6-10 lipca. Będzie to pierwsze Forum w formie gry interaktywnej spędzonej przede wszystkim na świeżym powietrzu i wśród swoich najbliższych. W skład wspólnie zorganizowanego czasu będzie wchodzić modlitwa poranna, warsztaty, spotkania w małych grupach, Eucharystia. Koszt uczestnictwa to 40 zł. W koszt wliczony jest pakiet startowy.
  11. W okresie wakacji Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św., a spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.
  13. Do wieczności z naszej parafii odszedł śp. Jan Olek. Duszę zmarłego polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła! Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.