OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem i cierpieniem. Chorym udzielimy błogosławieństwa na sposób Lourdzki podczas Mszy św.
    o godz. 12.30. Sakrament namaszczenia chorych będzie udzielany w ramach Misji Świętych
    w październiku.
  2. Od dnia dzisiejszego do soboty włącznie trwa 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres wielkiego postu. Czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i wspólnym odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia.  W dniu dzisiejszym adoracja trwać będzie do godz. 18.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 7.30 – 9.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00 w dolnym kościele.

Szczegółowy plan adoracji:

Niedziela, 11 lutego

• od godz. 15.00                                Olszówka i przyległe
  • od godz. 16.00                  Bystrzańska i przyległe
  • od godz. 17.00                  Żywy Różaniec i .Akcja Katolicka

Poniedziałek, 12 lutego

• 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
  • 16.00                                ul. Argentyna i przyległe, ul. Pocztowa i przyległe
  • 17.00               ul. Olszówka i przyległe, ul. Pokoju i przyległe

Wtorek, 13 lutego

• 7.30 – 9.00 Grupy modlitewne oraz emeryci i renciści
  • 16.00                                ul. Szeroka, ul. Czołgistów i przyległe
  • 17.00               Grupy modlitewne, młodzież, ministranci,
  1. W środę rozpoczynamy w całym Kościele okres wielkopostnej pokuty. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz.: 6.30, 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły. Zachęcamy wiernych do postu i  innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. W środę zapraszamy też na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  2. W czwartek zapraszamy na Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
  3. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.15
  4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym
    o godz. 17.15
  5. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  6. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.