OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Wielkanocna 9 maja 2021 r.

• W piątek – święto Św. Macieja, apostoła.

1. Dzisiaj w naszej parafii odbywają się uroczystości przystąpienia do I Komunii św. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodziny obdarzmy naszymi modlitwami. Rodzicom dzieci I Komunijnym dziękujemy za złożony „Dar Ołtarza”.
  2. Przeżywając „Biały Tydzień” serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 18.30-20.00 (grupa adoracyjno-biblijna) oraz w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. W środę w ramach nabożeństwa majowego nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  6. Spotkanie kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę po wieczornej Mszy św. w kościele.
  7. W czwartek, o godz. 17.15 zapraszamy na czwartkowe rozważanie ze św. Ritą, nabożeństwo Drogi Światła i nabożeństwo majowe.
  8. W czwartek 13 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św.  procesja ze świecami, po której odmówimy różaniec fatimski.  Zakończenie nabożeństwa fatimskiego Apelem Jasnogórskim.
  9. W piątek rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  10. Z wielką radością informujemy że w sobotę 15 maja w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie odbędzie się beatyfikacja Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela Zgromadzenia Salwatorianów.  Transmisja z uroczystości odbędzie się w telewizji internetowej EWTN Polska oraz telewizji Trwam w sobotę o godz. 10.30
  11. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na modlitewne uwielbienie i dziękczynienie za beatyfikację naszego Założyciela.
  12. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, o godz. 11.00 i 30 odbędzie się rocznica i Komunii Świętej
  13. Zapraszamy kobiety do udziału w parafialnym dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę, 22 maja w dolnym kościele. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń na adres mailowy;
  14. W niedzielę 23 maja zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za dar wyniesienia na Ołtarze ks. Franciszka Marię od Krzyża Jordana.
  15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  16. Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Wiesław Kużnik i Irena Schabikowska. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.