OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 Maja 2020

• W czwartek – wspomnienie Św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  • W piątek– wspomnienie dowolne św. Rity z Casci, zakonnicy.
  • W przyszła niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Panskiego.

1. Przypominamy iż w Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć według nowych wytycznych 126 osób. Korzystających z dyspensy od niedzielnej mszy św. zapraszamy na Msze św. poranne w ciągu tygodnia o godz. 6.30 i 7.00
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni modlitw o urodzaje po każdej Mszy św. w tych dniach będziemy odmawiać modlitwy błagalne..
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. W piątek, 22 maja br. zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż i poświęceniem nowego obrazu św. Rity namalowanego dla naszego kościoła.
  6. Od piątku rozpoczynamy odmawianie Nowenny do Ducha Świętego.
  7. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej. Okres komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 7.06.2020 r.  Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
  8. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania
  9. We wtorek 19 maja 2020 r. o godz. 19.00 ks. prof. Jan Machniak wygłosi w Hałcnowie katechezę „TOTUS TUUS – maryjny rys modlitwy św. Jana Pawła II”. Katechezę będzie można wysłuchać dzięki transmisji internetowej na kanale YouTube Bazylika Hałcnów.
  10. Kancelaria parafialna czynna na telefon.
  11. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy różaniec z intencją o ustanie epidemii i o życiodajny deszcz.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.
  13. Do wieczności odeszła śp. Maria Grygiel. Duszę zmarłej polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła!

Z zachowaniem zaleceń sanitarnych zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.