OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V Niedziela Wielkanocna 19 maja 2019 r.

• we wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena.
  • w piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

1. W naszej parafii gościmy Siostry Betanki, które na każdej Mszy św. przedstawiają swoją działalność. Witamy je bardzo serdecznie i życzymy im miłego wśród nas pobytu. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na prowadzone przez siostry dzieła.
  2. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
  3. W środę 22 marca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła. Będzie można również nabyć książeczkę z codziennymi modlitwami i nowenną do Św. Rity na miesiąc czerwiec.
  4. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się na plebanii, w piątek po wieczornej Mszy św.
  5. W sobotę, 25 maja na Mszy św. o godz. 16.00 ks. Bp Piotr Greger udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do Bierzmowania polecamy waszej modlitwie.
  6. Również w sobotę, 25 maja w kościele św. Judy Tadeusza i Antoniego Padewskiego w Obornikach Śląskich odbędzie się uroczystość Święceń Diakonatu. Wspierajmy modlitewnie salwatoriańskich kandydatów do Diakonatu.
  7. Serdecznie zapraszamy do udziału w Bielskim Marszu dla Życia i Rodziny zakończonym Festynem Rodzinnym. Marsz rozpocznie się w niedzielę 26 maja Mszą Świętą w Bielsku Białej w katedrze pw. Św. Mikołaja o godz. 14.00. O godz. 15.00 wyruszymy ulicami Bielska do Parku im. Słowackiego, gdzie będzie trwał festyn.
  8. W przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
  9. Na spotkaniu Rady Parafialnej podjęliśmy decyzję, że tegoroczna „Biesiada Parafialna” odbędzie się w niedziele 25 sierpnia br. w dzień Odpustu parafialnego. Jak co roku zwracamy się z prośbą o przynoszenie do Zakrystii rzeczy  które mogłyby być przeznaczone na loterię fantową.
  10. Do 24 maja przy plebanii podstawiony będzie kontener na makulaturę
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.