OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 Maja 2020

• W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • W środę – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Informujemy iż od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele.
  2. Od 7 czerwca br. dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem.
  3. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy w liturgii okres wielkanocny. O godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. trydencka.
  4. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio. Każdego dnia Tygodnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się: w poniedziałek za kobiety, we wtorek za mężczyzn, w środę za dzieci, małżeństwa oczekujące i starające się o potomstwo, w czwartek za małżeństwa w kryzysie, w piątek za rozwiedzionych, sobotę za wdowy i wdowców. W środę po wieczornej Eucharystii zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu dla małżonków. W przyszłą niedzielę (07.czerwca) serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 12.30 na której małżonkowie będą mogli odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Nasza parafianka Pani Ania Małecka Puchałka jest tegorocznym prelegentem ogólnopolskiej edycji Tak na Serio. Jej wykład ,,Teściowie z nieba rodem” transmitowany będzie on-line w sobotę 06.czerwca na kanale you tube.  Plan Tygodnia znajduje się w gablocie i na stronie parafii.
  5. Z okazji dnia dziecka przypadającego w poniedziałek 1 czerwca modlimy się za wszystkie dzieci.
  6. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  8. W tym tygodniu przypadają, pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca.
  9. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 16.00 – 18.00, oraz podczas ‘Nocy Nikodemowej” od. godz. 19.00-20.00
  10. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  11. W tym tygodniu odwiedzamy chorych: w piątek od godz. 8.00 – ks. proboszcz, w sobotę od godz. 8.00 – ks. Janusz i ks. Piotr
  12. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej. Okres komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 7.06.2020 r. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
  13. Serdecznie zachęcamy służbę liturgiczną do pełnienia swej posługi.
  14. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałek i czwartek od godz. 16.00-17.30 oraz we wtorek i sobotę od godz. 8.00-9.00.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła! Zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.