OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23 maja 2021 r.

• W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
  • W środę – wspomnienie Św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. która kończy w liturgii okres wielkanocny. Na Mszy św. o godz. 12.30 dziękujemy Bogu za dar wyniesienia na Ołtarze ks. Franciszka Marię od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek.
  2. W związku z zesłaniem Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie po wieczornej Mszy Świętej Młodych.
  3. Dziś rozpoczyna się 8 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Jest to inicjatywa modlitewna, w której wszyscy wierzący są proszeni o modlitwę za narzeczonych, małżeństwa, wdowy i wdowców. Oprócz codziennej modlitwy każdego dnia są udostępniane konferencje pod wspólnym hasłem „Dialog miłości…”, których można słuchać na różnych platformach dźwiękowych. Wszystko opisane i udostępniane jest na stronie taknaserio.com.
    W ramach Tygodnia zapraszamy wszystkie małżeństwa na Mszę Świętą z odnowieniem przysięgi małżeńskiej w przyszłą niedzielę 30.05.2021r. o godz. 12.30.
  4. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 18.30-20.00 (grupa adoracyjno-biblijna) oraz w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  6. W środę na nabożeństwie majowym o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. Zapraszamy na spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę po wieczornej Mszy Św.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
  9. Uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 3 czerwca, prosimy o przygotowanie ołtarzy:

I  – mieszkańców ul. Kąpielowej i członków Rady Parafialnej.

II – mieszkańców „Domu Nauczyciela”;

III – grupy młodzieżowe.

IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.

1. Z okazji zbliżającego się „Dnia Dziecka” zapraszamy wszystkie dzieci do konkursu „ bł. Franciszek Jordan oczami dzieci”. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przedstawić w dowolnej formie bł. Franciszka Może to być np. rysunek, wiersz, zdjęcie w przebraniu, piosenka. 30 maja na Mszy św. o 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz specjalne błogosławieństwo wszystkich dzieci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
  2. Przy wejściu głównym do kościoła na stoliku znajduje się lista na którą mogą się wpisać osoby chętne do codziennego odmawiania 10-tki różańca św. za konkretna osobę z naszego rządu. Zapraszamy do modlitwy.
  3. Polecamy pielgrzymkę do Gietrzwałdu w terminie od 3-6 czerwca br. szczegóły w gablocie.
  4. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  5. Do wieczności odeszli śp. Bogdan Malmon i Antoni Uja. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.