OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 Maja 2020

• We wtorek – wspomnienie Św. Filipa Neriusza, prezbitera
  • W piątek– wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W sobotę – wspomnienie Św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji

1. W Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele może  uczestniczyć 126 osób. Korzystających z dyspensy od niedzielnej mszy św. zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia.
  2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek o godz. 18.30 (tj. po wieczornej Mszy św.) celem ustalenia terminów I Komunii św. w naszej parafii.
  5. W sobotę 30 maja rozpoczynamy Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa Tak na Serio. W naszej parafii, każdego dnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencjach tygodnia: za narzeczonych, małżonków, małżeństwa w kryzysie, pragnące potomstwa. Tydzień zakończymy 07. czerwca odnowieniem przysięgi małżeńskiej podczas Eucharystii o godz.12.30. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. do której przygotowujemy się odprawiając codziennie nowennę.
  7. W uroczystość Zesłania Ducha św. o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. trydencka.
  8. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej. Okres komunii św. wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 7.06.2020 r.  Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą św.
  9. Decyzją ks. biskupa od 25 maja br. mogą w czasie Mszy Świętych i nabożeństw pełnić posługę ministranci i lektorzy. Serdecznie zachęcamy służbę liturgiczną do pełnienia swej posługi.
  10. Kancelaria parafialna czynna na telefon.
  11. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy różaniec z intencją o ustanie epidemii.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest tygodnik „Gość Niedzielny”, „Niedziela” oraz nasza gazetka „Głos Królowej”.
  13. Do wieczności z naszej parafii odeszli śp. Teresa Krebok, Zbigniew Olchowy, Mieczysław Gawlus, Stanisława Ryguła. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się: Wieczne odpoczywanie…

Składam serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą modlitwę i ofiarę pieniężną na utrzymanie kościoła!

Z zachowaniem zaleceń sanitarnych zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy opieki Matki Bożej Królowej Świata.