OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja 2018 r.

1. Dziś przypada liturgiczna uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dzieci z klas trzecich Szkoły Podstawowej nr 25 i Szkoły Waldorfskiej przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy ich naszą modlitewną pamięcią.

Wieczorem zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 19.15. Po Mszy św. procesja fatimska i adoracja, którą poprowadzi młodzież. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00

1. Przez cały miesiąc maj serdecznie zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci na maryjne nabożeństwa majowe, o godz. 17.30.
  2. Przeżywając „Biały Tydzień” serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00
  3. W środę przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski
  4. W czwartek, 17 maja, modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego czwartku miesiąca.
  5. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej.
  6. W sobotę 19 maja, na Mszy św. o godz. 16.00 młodzież naszej parafii z rąk ks. bp Tadeusza Rakoczego otrzyma Sakrament Bierzmowania.
  7. W sobotę, 19 maja, rozpocznie się Tydzień modlitw za powołanych do małżeństwa ‘Tak Na Serio”. Potrwa do 27 maja. Zapraszamy do skorzystania ze wspólnej modlitwy, wykładów i warsztatów organizowanych w ramach tego tygodnia. Między innymi o wychowaniu dzieci, komunikacji miedzy małżonkami, przyczynach niepłodności. Będzie można skorzystać też z bezpłatnego kursu tańca prowadzonego przez szkołę „Cubana”, oraz z pokazu gotowania  Pana Rączki. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie parafialnej jak również na stronie internetowej.
  8. Za przeprowadzenie nabożeństwa Drogi Światła w minioną sobotę dziękujemy grupie dziecięcej „Jordanki” i Scholii. Było to ostatnie nabożeństwo Drogi Światła w tegorocznym okresie Wielkanocnym.
  9. Od 18 do 26 maja przy plebanii podstawiony będzie kontener na makulaturę
  10. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej „Głos Królowej” oraz nowego numeru kwartalnika „Salwator”.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.