OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Uroczystość Najświętszej Trójcy 30 maja 2021 r.

• W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP.
  • We wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • W czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

1. W poniedziałek kończymy maryjne nabożeństwa majowe.
  2. Od wtorku  codziennie zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
  3. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od godz. 18.30-20.00 (grupa adoracyjno-biblijna) oraz w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  5. W środę na nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W środę okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  7. W czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 19.15. Po Mszy świętej o godz. 9.30 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w Zapraszamy  dzieci do dzwonienia i sypania kwiatów, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci obchodzące rocznicę pierwszej Komunii Świętej.  Prosimy o przyniesienie kwiatów. Kwiaty prosimy składać przed Mszą Św. w zakrystii. Zachęcamy do udziału w procesji. Prosimy także jak co roku o udekorowanie naszych domów na ten szczególny dzień szczególnie na trasie procesji Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
  8. I – mieszkańców ul. Kąpielowej i Radę parafialną; II –  mieszkańców „Domu Nauczyciela” ; III –grupy młodzieżowe przy ul. Pocztowej; IV – (przy krzyżu misyjnym) członków Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego świętowania.
  9. Od piątku zapraszamy, na Oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną o godz. 17.30.
  10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  11. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św.

o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

1. Odwiedziny chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek.
  2. W I Sobotę Miesiąca – po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
  3. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i nowego numeru gazetki parafialnej.
  4. Przy głównym wejściu do kościoła zostało wykonane zewnętrzne nagłośnienie.
  5. Ofiarodawcom którzy pragnęli pozostać anonimowi a z własnej inicjatywy złożyli ofiary na nowy wzmacniacz do kościoła składam serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.