OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Wielkiego Postu 11.03.2018 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz 17.15.
  2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
  3. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, adorację poprowadzą Czciciele Bożego Miłosierdzia.
  4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15, którą prowadzi młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
  5. Dekanalna Droga Krzyżowa na Wzgórze Trzech Lipek odbędzie się 16 marca. Rozpoczęcie w kościele św. Stanisława w Starym Bielsku o godz. 19.30.
  6. Dom Kultury w Olszówce zaprasza 14 marca o godz. 17.30 (środa) na prelekcję Dariusza Czerniaka pt. Tybet wokół świętej góry Kajlas. Wstęp wolny.
  7. 17 marca o godz. 9.00 (sobota) w Domu Kultury w Olszówce odbędzie się VI Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wstęp 5 zł.
  8. W sobotę 18 marca o godz. 15.00 rozpocznie się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa 49. Pokutny Marsz Różańcowy w intencji naszej Ojczyzny.
  9. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej w dniu 23 marca rozpocznie się w kościele parafialnym księży Pallotynów o godz. 17.00. Przejście do końcowej stacji w naszym kościele parafialnym w Cygańskim Lesie odbędzie się ulicami: Św. Andrzeja Boboli, Bocianią, Krogulczą, Kruczą, Kormoranów, Blokową, Derkaczy, Przyjemną, Pokoju, Bystrzańską, Olszówką i Pocztową. Łączna trasa 3 km.
  10. Caritas Polska zadeklarowała pomoc ofiarom poszkodowanym w katastrofie budowlanej w Poznaniu. Część dochodu uzyskanego ze sprzedaży baranków przeznaczona na ten cel. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła i zakupu baranków, które znajdują się w sklepiku i przy głównym wyjściu.
  11. W zakrystii oraz do skarbonek można składać ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
  12. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 12 marca
    o godz. 18.45 na plebanii.
  13. Osoby chętne by udać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.
  14. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w pielgrzymce na Litwę i Łotwę w dn. od 27.04-02.05 br. Szczegółowy program można znaleźć na ulotkach wyłożonych w kościele oraz na plakacie dostępnym w gablocie.
  15. W ciągu tygodnia Msze św. i nabożeństwa sprawowane będą w dolnym kościele.
  16. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej oraz nowego numeru gazetki parafialnej ”Głos królowej”, w którym przeczytamy ciekawy wywiad z naszym parafianinem ks. Piotrem Rybą SDS.
  17. W tym tygodniu do wieczności Pan Bóg powołał śp. Ksenię Then i śp. Marię Kruczek. Ich dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim solenizantom, jubilatom oraz parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Świata.