OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019 r.

• Od 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.
  • Od 17 grudnia rozpoczynamy II część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielania Syna Bożego.
  • W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

1. Rozpoczynamy rekolekcje „Renowacja Misji świętych”. Bardzo serdecznie witamy ks. Alberta Poloczka salwatorianina, który prowadzi odnowienie Misji Świętych. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach. Wtorek i Środa będą dniami w których złożymy ofiarę na tacę jako podziękowanie ks. rekolekcjoniście za trud przygotowania i prowadzenia rekolekcji.
  2. Środa będzie dniem spowiedzi św. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 6.30 – 7.00 oraz od godz. 8.00-9.00 i 17.00-18.00 Zachęcamy wszystkich do skorzystania w tym czasie z sakramentu pokuty.
  3. Informujemy iż w czasie renowacji Misji Świętych Msza św. o godz. 6.30 będzie Mszą św. recytowaną. Zapraszamy na Msze Święte z naukami misyjnymi o godz. 7.00,  00 i 18.00.
  4. Równolegle z odnowieniem Misji Świętych trwają rekolekcje dla młodzieży prowadzone przez ojca Adama Nowaka dominikanina.
  5. W ubiegła niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebrano 1130 zł. Bóg Zapłać!
  6. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  7. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
  8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
  9. Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w sobotę 21 grudnia od godz. 8.00.
  10. W przyszłą niedzielę 22 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą i nabożeństwo  do Świętej Rity z poświęceniem róż. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą.
  11. Jordanki serdecznie zapraszają w przyszłą niedzielę na kiermasz świątecznych pierniczków. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cele misyjne.
  12. Czynny jest sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed roratami, w którym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne z których dochód przeznaczony jest na akcje wakacyjne dla dzieci prowadzone przez „Caritas”.
  13. W zakrystii można składać wypominki roczne.
  14. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w czwartek 19 grudnia po wieczornej Mszy Św.
  15. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.
  16. Do wieczności z naszej parafii odeszły śp. Helena Bucka i Michalina Orszulik. Dusze zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się…

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS – proboszcz