OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 KWIETNIA 2020

• W czwartek – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W sobotę – święto Św. Marka, ewangelisty

1. Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej. Nie możemy organizować żadnych spotkań. Zgodnie z nowymi zarządzeniami możemy natomiast uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach w naszym kościele w liczbie 84 osób.
  2. Wszystkich, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św. zachęcamy do oglądania transmisji z naszego kościoła w Niedzielę o godz.   8.00 i 19.15 oraz w tygodniu o godz. 18.00
  3. Dzisiaj przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w kościele ( jeszcze bez udziału wiernych) odprawimy „Godzinę Miłosierdzia” i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do łączenia się poprzez naszą stronę na You Tubie
  4. Od poniedziałku wchodzą w życie nowe wytyczne walki z pandemią.
  5. W środę, czwartek i piątek możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00.
  6. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo do Świętej Rity z poświęceniem róż przyniesionych przez wiernych. Podziękowania i  prośby do Świętej można złożyć przed Mszą Świętą przy wejściu do kościoła.
  7. Oprócz spowiedzi w konfesjonale na prośbę wiernych istnieje możliwość spowiedzi na otwartej przestrzeni wokół kościoła lub w dolnej kaplicy z zachowaniem bezpiecznej odległości. Zachęcamy do sakramentu pokuty i komunii św. wielkanocnej.
  8. Codziennie o godz. 20.30 w naszej kaplicy domowej odmawiamy transmitowany na You Tubie różaniec z intencją o ustanie epidemii. Bądźmy razem.
  9. Termin I Komunii św. jak i sakramentu bierzmowania w naszej parafii zostanie ustalony z rodzicami po powrocie dzieci i młodzieży do szkół.
  10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Izabela Chrobak, Zofia Kocińska i  Antoni Skuta. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się… Wieczne odpoczywanie …

Serdeczne dziękuję wszystkim, którzy o nas pamiętają. Dziękuję za każdą modlitwę, za składane ofiary pieniężne na utrzymanie kościoła.  Obostrzenia zostały złagodzone w miarę możliwości zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Za każde dobro składam serdeczne „Bóg Zapłać”.

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia  życzymy wielkiej ufności w Miłosierdzie Boże oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.