OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 8 grudnia 2019 r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

• w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
  • W sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

1. W dniu dzisiejszym pomimo niedzieli adwentowej obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Modlitwą oraz ofiarą do skarbon wspieramy Kościół na Wschodzie.
  2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  3. W poniedziałek 9 grudnia, ks. Proboszcz Wiesław Ogórek SDS, obchodzi imieniny. Serdecznie zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18.00 w jego intencji.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje „ Renowacja Misji świętych”, szczegółowy plan wywieszony jest w gablotach.
  7. Czynny jest sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed roratami, w którym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne z których dochód przeznaczony jest na akcje wakacyjne dla dzieci prowadzone przez „Caritas”.
  8. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, gdyby ktoś pragnął do Kościoła ofiarować choinki bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację.
  9. W zakrystii można składać wypominki roczne.
  10. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w czwartek 19 grudnia po wieczornej Mszy sw.
  11. Nabożeństwo ekumeniczne z udziałem młodzieży odbędzie się w dniu 13 grudnia o godz. 18.00 w kościele Ewangelicko-Augsburskim przy placu Lutra. Po którym zapraszamy na integracyjne spotkanie przy grach planszowych. Po spotkani będzie możliwość zakupu świec na stół wigilijny „Caritas” i „Diakonii Ewangelickiej”.
  12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.

Ks. Wiesław Ogórek SDS – proboszcz