OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020 r.

• w poniedziałek – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora kościoła
  • we wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

OGŁOSZENIA

1. Dzisiaj modlitwą i ofiarą materialną składaną do skarbony znajdującej się przy wyjściu głównym wspieramy Kościół na Wschodzie.
  2. Zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  3. We wtorek 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w patronalne święto Zgromadzenia Salwatorianów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 na której nasza wspólnota odnowi śluby zakonne
  4. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W środę, 9 grudnia, ks. Proboszcz Wiesław Ogórek SDS, obchodzi imieniny. Serdecznie zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18.00 w jego intencji.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. w rycie trydenckim.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne.
  9. W zakrystii można składać wypominki roczne.
  10. Dziecięca Grupa Misyjna „Jordanki” dziękuje wszystkim za wsparcie zbiórki skarpet dla bezdomnych. Zebrano 411 par.
  11. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji adwentowych, które są publikowane na stronie diecezji.
  12. Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie muzycznym na pieść ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego z okazji 80 rocznicy jego śmierci męczeńskiej. Konkurs trwa do 3 maja 2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie rycerstwoniepokalanej.pl
  13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Salwatora” oraz nasza gazetka parafialna „Głos Królowej”.
  14. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
  15. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Maria Chmura i Maria Kosowska. Duszę zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.