OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2019

1. Dzisiaj w I niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15
  2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 17.30.
  3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00
  4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.15
  5. W przyszłą niedzielę, 17 marca, modlitwa i ofiarą do skarbon wspieramy dzieci Afryki w ramach dzieła „Ad gentes”
  6. Przypominamy, że za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  7. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się na plebanii, w poniedziałek o godz. 19.00.
  8. Spotkanie Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się na plebanii we wtorek po Mszy św. wieczornej
  9. Do 31 marca trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik. Można zapisywać się za pośrednictwem Internetu na stronie pielgrzymki: faustyna.bielsko.pl lub w zakrystii po każdej Mszy św.
  10. Pan Jezus prosił abyśmy wszyscy stanowili jedno tak jak On jest z Ojcem – pragnąc choć w małej część zrealizować to pragnienie naszego Pana spotkajmy się na wspólnej ekumenicznej modlitwie, która odbędzie się o godz. 17.00 w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-B, 13 marca 2019 r. tj. w środę.
  11. Dom Kultury w Olszówce, 23 marca zaprasza na VIII wiosenne warsztaty GOSPEL oraz koncert finałowy, który poprowadzi Gabriela Gąsior. Szczegóły na plakacie.
  12. Z inicjatywy Rady Parafialnej, przy wyjściu z kościoła na okres Wielkiego Postu umieszczona została skarbona  „ Ofiary wielkopostne”.  Jeżeli ktoś ma taką potrzebę serca , może złożyć dobrowolną ofiarę. Dochód przeznaczony będzie na renowację klombu wokół krzyża na cmentarzu parafialnym.
  13. Dziecięca grupa misyjna „Jordanki” dziękuje za ofiary złożone w czasie „słodkiej niedzieli”.  Bóg Zapłać!
  14. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z nowym numerem Głosu Królowej
  • Do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp. Jadwiga Laszczak i Teresa Chrobak.. Ich Duszę polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Módlmy się. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom i gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Królowej Świata.