OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020 r.

• w poniedziałek – święto Św. Andrzeja Apostoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • w piątek – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

OGŁOSZENIA

1. Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. W tym roku pod hasłem „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  2. Do końca listopada zapraszamy na różaniec z wypominkami o godz. 17.30.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę, czwartek i piątek od godz. 15.00 do 18.00.
  4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę św. o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  6. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: w piątek, od godz. 8.00 ks. Wiesław; w sobotę, od godz. 8.00 ks. Piotr i ks. Marek. Osoby, które z obawy przed zakażeniem, pragną przełożyć odwiedziny chorych na następny miesiąc prosimy o informację telefoniczną.
  7. Członków Koła Żywego Różańca prosimy o przyjście w dniu 6 grudnia na godz. 18.00 na Mszę św. wieczorną. Następna data spotkania będzie ogłoszona.
  8. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece i pobłogosławione opłatki wigilijne.
  10. W zakrystii można składać wypominki roczne.
  11. Do 5 grudnia trwa zbiórka nowych, ciepłych skarpet dla bezdomnych. Dary można składać do koszów, które znajdują się w korytarzach przy bocznych wejściach.
  12. Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 4 grudnia 2020 r. (w dniu liturgicznego wspomnienia św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników) górnikom i ich rodzinom mieszkającym i przebywającym na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz wszystkim uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych. Jednocześnie do korzystających z dyspensy kieruje zachętę do podjęcia innych czynów pokutnych.
  13. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji adwentowych, które będą publikowane na stronie diecezji. Najbliższe od 4-6 grudnia.
  14. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wykonanie dekoracji adwentowej.
  15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii dostępny jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Salwatora” oraz nasza gazetka parafialna „Głos Królowej”.
  16. Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. zachowując przepisy na czas epidemii.
  17. Do wieczności odeszli: Adela Flisowska, Emilia Białoń, Kazimierz Gurgul. Roman Ogonowski. Zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu…

Wszystkim Parafianom, Gościom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.