OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018 r.

• w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  • we wtorek – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy.
  • w czwartek – wspomnienie dowolne Św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego.
  • w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

1. Rozpoczynamy adwentowy czas oczekiwania i przygotowania na przyjście Syna Bożego. W okresie Adwentu zapraszamy na Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
  2. W naszej parafii gościmy ks. Stanisława Jarosiewicza – salwatorianina, z parafii Żydaczów na Ukrainie, który głosi Słowo Boże a po Mszach św. zbierać będzie ofiary.
  3. Dzisiaj na każdej Mszy św. odbywa się obrzęd pobłogosławienia opłatków.
  4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.17.30
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Po Roratach spotkanie ze św. Mikołajem. Zapraszamy!
  6. W pierwszy piątek zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. od godz. 17.15 a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na noc Nikodemową. W piątek, 7 grudnia, Ks. Proboszcz odwiedzi chorych od godz. 8.00.
  7. Na zakończenie roku jubileuszowego w którym cała nasza rodzina salwatoriańska przeżywała 100-lcie śmierci naszego Założyciela Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, nad wejściem głównym do kościoła zostanie zamontowana tablica z Herbem Salwatorianów i główną myślą Ojca Jordana zaczerpniętą z Pisma Św., która stała się impulsem do założenia naszego Zgromadzenia Zakonnego. W sobotę 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w patronalne święto Zgromadzenia Salwatorianów zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 na której nasza wspólnota odnowi śluby zakonne.
  8. W przyszłą niedzielę 9 grudnia, ks. Proboszcz Wiesław Ogórek SDS, obchodzi imieniny. Serdecznie zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 12.30 w jego intencji.
  9. W przyszłą niedzielę modlitwą oraz ofiarą do skarbon wspieramy Kościół na Wschodzie.
  10. Od dzisiaj w dolnym kościele czynny jest sklepik parafialny, w niedziele przed i po Mszach św., natomiast w tygodniu przed roratami, w którym można zaopatrzyć się w opłatki i świece wigilijne..
  11. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, gdyby ktoś pragnął do Kościoła ofiarować choinki bylibyśmy bardzo wdzięczni. Prosimy o informację.
  12. Spotkanie Rady parafialnej odbędzie się w poniedziałek, 3 grudnia, na plebani o godz. 19.00
  13. Comiesięczne spotkanie formacyjne rodziców dzieci przygotowujących cię do I Komunii świętej odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w salce na plebanii.
  14. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę 5 grudnia na plebanii po wieczornej Mszy św.
  15. Dziękujemy za złożoną do kontenera makulaturę na misje
  16. Zapraszamy do udziału w projekcie „Otwarte Serce” realizowanym przez studentów ATH w ramach pomocy dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Informacje na Facebooku i plakacie.
  17. Do środy 5.12, do dolnego kościoła można przynosić rzeczy dla schroniska „Reksio”.
  18. W zakrystii można składać wypominki roczne.
  19. Został wydany okolicznościowy parafialny kalendarz formatu A3, z okazji 60 rocznicy powstania naszej parafii. Znajdują się w nim zdjęcia pierwszego proboszcza, starego kościoła i obecnej świątyni. Sugerowana ofiara 20 zł. Dochód przeznaczony będzie na ogrzewanie kościoła. Kalendarz może  być doskonałym prezentem.
  20. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej.

Wszystkim Parafianom, Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia

życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Królowej Świata.